Czwartek 02.05.2024

Przedszkole Niepubliczne "Promyczek" to miejsce,

które łączy wiedzę i nowoczesność ze zdrowym stylem życia.

Przedszkole Niepubliczne Promyczek to bezpieczne miejsce, którego szukasz dla swojego dziecka. Codziennie realizowany jest wysoki poziom języka angielskiego. Kreatywne zajęcia i zabawy wpływają na wszechstronny rozwój dziecka dający im nieograniczoną możliwość działania w różnych sytuacjach.

Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat a także dzieci z zaburzeniami rozwojowymi (zespół Aspergera, dzieci z niedosłuchem, upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim, zespół Downa, ADHD).

Placówka czynna jest od poniedziałku do piatku w godzinach  6.30 - 17.00

BAZA LOKALOWA

Posiadamy bardzo dobrą bazę lokalową. Duże, jasne, kolorowe sale w których przebywają dzieci są przestrzenne, wyposażone w sanitariaty, atestowany sprzęt oraz liczne kąciki zainteresowań, zabawki i gry, które motywują dzieci do różnej aktywności wspieraniając ich  indywidualny rozwój.

Dodatkowo do dyspozycji dzieci i nauczycieli są :

• sala muzyczna
  • dwie sale gimnastyczne (jedna z nich wyposażona w tablicę multimedialną)
  • dwa gabinety logopedyczne
  • pracownia komputerowa
  • scenka teatralna
  • sala doświadczania świata w której prowadzone sa zajecia rewalidacyjne i terapia indywidualna.

PLAC ZABAW

W naszym przedszkolu znajduje się nowoczesny plac zabaw o powierzchni 3734 mkw, otoczony róznymi gatunkami drzew i krzewów oraz ogrodami, w których przedszkolaki ucza się obcować z przyrodą. Nasz Plac zabaw to miejsce  dostosowane do zróznicowanej grupy wiekowej. Do dyspozycji dzieci mają dwa ogromne zamki - cytadele, piaskownice, zjeżdzalnie i wiele innych atrakcji wspierających rozwój motoryczny oraz koordynację ruchową. Promyczkowy plac zabaw, wyposażony jest w bezpieczny, atestowany sprzęt terenowy otulony przyrodniczym klimatem.

WYŻYWIENIE

Każdy przedszkolak przebywajacy w naszej placówce ma zapewnione wyżywienie przygotowane w Przedszkolnej Kuchni.

Kształtując prawidłowe nawyki żywieniowe oraz dbając o zdrowie dzieci, serwujemy:

- różnorodne pasty mięsne, twarogowe ( wytrawne i na słodko)

- sałatki

- świeżo wyciśnięte soki

- koktajle

- galaretki mięsno - warzywne

- pasztety

- galaretki owocowe

Proponujemy menu z minimalną ilością soli (sól zastępujemy ziołami), a cukier miodem.

Nie podajemy słodyczy - zdarza się to okazjonalnie.

Śniadania są podawane w formie stołu szwedzkiego.

W wyeksponowanych kącikach żywieniowych, dzieci przez cały czas pobytu w przedszkolu mają możliwość korzystania z wody, owoców i warzyw.

Dzieciom proponujemy różnorodność produktów, które uwzględniamy w jadłospisie.

Dla dzieci z alergią pokarmową realizujemy zalecenia lekarzy, rodziców, opracowując odrębny jadłospis.

W sezonie podajemy warzywa z własnego ogrodu (pomidory, ogórki, rzodkiewki, koper, pietruszkę).

ANGIELSKI CODZIENNE

Program wychowania dwujęzycznego w naszym Promyczek, umożliwia codzienny kontak z dwoma jezykami równoczesnie.  Codzienne spotkania z językiem angielskim we wszytkich naszych grupach przedszkolnych , rozwijaja u dzieci umiejetność mówienia i rozumienia ze słuchu. Język angielski prowadzony jest w welu ciekawych formach:

- zabawy inscenizowane

- gry językowe

-historyjki obrazkowe

- nauka piosenki , rymowanek i wierszy

Język angielski jest wykorzystywany we wszytkich zabawach ruchowych oraz w zestawach ćwiczeń gimnastycznych. Formy te zachęcają dzieci do aktywnego uczestnictwa w codziennie prowadzonych zajeciach z jezyka angielskiego w naszym przedszkolu. Zajęcia rozwijają u dzieci pewność siebie w sytacjach  językowych oraz ogromną motywację do posługiwania się jezykiem angielskim w codziennych czynnosciach. Efekty przysfajania języka obcego w formie zabawowej, przekładają się na bardzo dobre przygotowanie dzieci do posługiwania się językiem angielskim w szkole .

Nasze zajecia pokazowe zaprezentują Państwu jaki jest stopień przyswojenia języka obcego przez dziecko.

NASZE OGRODY

W ramach realizacji projektów edukacyjnych związanych ze zdrowym odżywianiem i możliwością działania,

przy współpracy z rodzicami utworzyliśmy w naszym przepięknym ogrodzie osiem ekosystemów.

Nasze przedszkole otacza łąka , wrzoswoisko, rosarium i alpinarium oraz ogrody :

- ziołowy

- owocowy

- warzywny

Na terenie naszego przedszkola stworzylismy ŚCIEŻKĘ DYDAKTYCZNĄ pod nazwą

"Leśna ścieżka edukacyjna z ptasim zakątkiem"

na której dzieci mogą obserwować, doświadczać i działać w bliski kontakt z naturą.

OGRÓD OWOCOWY I WARZYWNY

Zdrowo się odżywiamy, bo korzystamy z posadzonych i posianych przez nas owoców i warzyw, którymi między innymi są: ogórki, pomidory, pietruszka, koper, dynia, truskawki, poziomki i maliny.

W " Promyczku" smacznie jemy, dlatego zdrowo rośniemy!

OGRÓD ZIOŁOWY

Bazylia, oregano, mięta, liście laurowe,tymianek, majeranek to zioła zasadzone i zasiane przez dzieci, które służą do potraw przygotowywanych w naszej przedszkolnej, zdrowej kuchni.

WRZOSOWISKO

Nasz ogród upiększają zasadzone przez dzieci i rodziców wrzosy. Jest to miejsce do obserwacji i działań dydaktycznych.

ŁĄKA DLA OWADÓW

Powstała po to, aby wspierać dziką przyrodę. Służy dzieciom jako miejsce obserwacji i doświadczeń na zajęciach dydaktycznych.

ŚCIEŻKA EDUKACYJNA

Ścieżka edukacyjna, na której znajdują się: skalniak, ptasi zakatek, ścieżka sensoryczna, liczne drzewa, krzewy, kwiaty. Jest to zjawiskowe miejsce do obserwacji, działania i terapii na łonie natury.