REALIZUJEMY PROGRAMY EDUKACYJNE WŁASNE ORAZ PROMUJĄCE ZDROWY STYL ŻYCIA.

PROGRAMY EDUKACYJNE I PROJEKTY REALIZOWANE W PRZEDSZKOLU.

• ABC Program wychowania przedszkolnego XXI wieku - A. Łada - Grodzicka
  • Program wychowawczo - profilaktyczny " W świecie zasad i wartości "- opracowany przez Radę Pedagogiczną  pod kierownictwem Ireny Gabineckiej
  • Program edukacji matematycznej " Dziecięca matematyka" - E.Gruszczyk - Kolczyńskiej i E.Zielińskiej
  • Innowacyjny projekt edukacyjny " Odimienna maetoda nauki czytania" - Ireny Majchrzak

PROGRAMY I PROJEKTY EDUKACYJNE PROMUJĄCE ZDROWY STYL ŻYCIA

• Projekt edukacyjny " Przedszkolaki jedzą zdrowo, smacznie i kolorowo"  - opracowany przez Radę Pedagogiczną
  • Program Profilaktyki Zdrowia "Zdrowy przedszkolak -bezpieczny przedszkolak " mgr Karoliny Gabineckiej.
  • Projekt edukacyjny "Każdy przedszkolak w Promyczku Ci powie ze ruch to zdrowie" - Rada Pedagogiczna

PROGRAMY O CHARAKTERZE  OGÓLNOPOLSKIM

CERTYFIKAT ZIELONEJ FLAGI

Od wielu lat jesteśmy uczestnikami Międzynarodowego Programu Eco- Schools .                              Kapituła tego programu wyróżniła i nagrodziła nasze przedszkole w 2009 i 2010 Certyfikatem Lokalnego Centrum Edukacji Ekologicznej i od 2013 r wielokrotnie Międzynarodowym Certyfikatem Zielonej Flagi. Warto dodać, że od roku 2013, byliśmy jedyną z dwóch placówek oświatowych w województwie Kujawsko - Pomorskim, która zdobyła tę ważną nagrodę,  świadczącą o szeroko zakrojonych działaniach na rzecz rozwoju zrównoważonego , ochrony środowiska i zdrowego stylu życia. Podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci, bezpośredni kontakt z przyrodą, działania      na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami (w tym recyklingu) w przedszkolu i środowisku lokalnym to działania dzieci, rodziców, pracowników przedszkola, mające wpływ na wiedzę i umiejetności, które mają zastosowanie w życiu codziennym.